Strona główna Lifestyle Jak wybić się na blogu?

Jak wybić się na blogu?

0
Jak wybić się na blogu?

Zostanie autorem bloga to nic trudnego. Są darmowe platformy, które oferują nam ciekawe rozwiązania, dzięki temu nie musimy znać się na informatyce ani inwestować pieniędzy. Wystarczy pomyśleć o odpowiedniej tematyce i możemy zacząć działać. Zarabianie przez Internet na blogu to już dość znany sposób. W dużej mierze wypromowały go blogerki modowe.

Dzisiaj równie dużą popularnością cieszą się blogi kulinarne. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że większości osób chcących zarabiać w sieci myśli o prowadzeniu własnego bloga. Niezależnie od tematyki musimy zdobyć naszych wiernych fanów, pierwszych odbiorców. Jak to zrobić?

W końcu większości osób zakładając bloga myśli w niedalekiej przyszłości o zarabianiu na nim. Zatem musimy mieć imponująca liczbę wyświetleń. Możemy je kupić. Lecz ten sposób jest mało efektywny i może nie zapewnić nam nawet jednego stałego odbiorcę przy kilkutysięcznych odsłonach. Aby wybić się na blogu potrzebujemy realnych osób, które aktywnie będą nas wspierać. Do tego z pewnością przyda się założenia kont na mediach społecznościowych – Facebook czy Instagram to już podstawa. Możemy tam szybko wrzucać krótkie i zachęcające informacje dotyczące nasze bloga. Nie możemy również zapomnieć o YouTube. Niezależnie od tematyki bloga filmiki są wskazane, a pod nimi link na bloga. Serwis ten dziennie odwiedza miliony osób z całego świata, w tym również z Polski. Oprócz prowadzenia owych kont należy pomyśleć o postach na innych forach tematycznych.

Prowadząc np. bloga kulinarnego warto znaleźć fora, na których ludzie szukają przepisów kulinarnych. Możemy sami im polecać ciekawe pomysły, a przy tym dać znać o istnieniu naszego bloga. To również bardzo skuteczny sposób. Nie możemy zapominać o nas samych. To od nas w dużej mierze zależy czy blog będzie chętnie odwiedzany. Artykuły, które będziemy tam umieszczać muszą być ciekawe, proste i zrozumiałe. Szablon bloga przejrzysty i związany z tematyką. Poza sposobami podanymi powyżej nie zapominajmy o swoich znajomych. Często jest to najlepsza reklama, ponieważ oni mogą polecać naszego bloga dalej swoim znajomym, itd. Dzięki temu możemy liczyć na realne odwiedziny.