W chorwackim mieście Murter oraz na wyspie, na której się ono znajduje, o tej samej nazwie zresztą, spędziłem sporo czasu i zwiedziłem je bardzo dokładnie. Polecam je wszystkim, którzy lubią Chorwację, ale chcą spędzić urlop nie tylko w atrakcyjnym miejscu, ale również w aktywny sposób. W Murterze atrakcji nie brakuje.

Oczywiście, jak wszędzie w Chorwacji, tak i tutaj atutem są wspaniałe plaże z czystym piaskiem i ciepłymi wodami Adriatyku. Na turystów, którzy nie ograniczają się do wylegiwania na plaży, chcę zwrócić uwagą na liczne atrakcje wewnątrz wyspy. Murter jest atrakcyjny pod względem historycznym i architektonicznym. Znajduje się tam rzymskie osiedle z czasów cesarstwa o nazwie Colentum. Atutem jest też oczywiście kuchnia. Osobiście polecam mniejsze knajpki z lokalnymi specjałami. Polecam również nabyć i zabrać ze sobą do domu lokalne specjały. Atutem jest też oczywiście przyroda, w tym wiekowe gaje oliwne oraz park narodowy Kornaty.

Wspaniale ciepłe morze sprawia, że wiele atrakcji w Murterze związanych jest właśnie z morzem. Osobom, które chciałyby spędzić więcej czasu na pełnym morzu, polecam wyczarterować jacht i zwiedzać urokliwe zatoki i mariny. Czarter nie jest drogą usługą i jest idealny dla rodzin. Do sterowania jachtem nie potrzeba wcale specjalnych umiejętności, ani tym bardziej patentów żeglarskich. Jeśli ktoś woli mniejsze jednostki pływające, wiele firm oferuje wynajem kajaków. Z innych atrakcji związanych z wodą godnymi polecenia są różne formy nurkowania, w tym snorkeling. Wszystkie te usługi są organizowane przez profesjonalne firmy i nadają się dla zupełnych nowicjuszy, którzy szybko zostaną przyuczeni do korzystania z ich uroków.

 

Podsumowanie tekst w jęz. angielskim:

Podvrske Beach is the best place to visit in holidays. White sand and crystal clear water made us to enjoy the nature in high range. The banks are still rocky but we had a great time in this place. The views of beach were really fantastic when we were travelling on the yacht charter. It is the best beach as due to its crystal clear water and small stones. We excited on beautiful nature of this Podvrske Beach and we had a good time in this place. Finally, we stayed at hotel and we had a good sleep without any hassles. Then, we started the journey to our country on the next day.

 

Kliknij po więcej / Click for more: 1000 islands of Croatia