Strona główna Lifestyle Ślub jak z bajki, czyli wesele na zamku

Ślub jak z bajki, czyli wesele na zamku

0
Ślub jak z bajki, czyli wesele na zamku

Wesele na zamku to coś, o czym marzy wiele par, zwłaszcza panien młodych, które chcą w ten szczególny dzień poczuć się jak prawdziwe księżniczki. Bez wątpienia żaden hotel czy dom weselny nie zapewni takiej magii i takiego klimatu, jak elegancki, zabytkowy pałac czy dworek. Aby jednak osiągnąć wymarzony efekt, musimy koniecznie zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.

Dodatkowe atrakcje

Ślub na zamku wiąże się z możliwością dostarczenia gościom dodatkowych atrakcji, takich jak pokaz szlacheckich strojów i tańców, charakterystyczne dla dawnych epok występy artystyczne, degustacja tradycyjnych potraw oraz zwiedzanie obiektu. Dzięki temu mamy gwarancję, że przy dobrej organizacji wszyscy wyjdą zadowoleni i syci wrażeń, a my będziemy mieć piękne wspomnienie na resztę życia.

Ślub i wesele – najważniejsze elementy z nimi związane

W wielu zamkach znajduje się kaplica, co daje możliwość organizacji ślubu kościelnego i wesela w jednej lokalizacji. Takie miejsce nie tylko kreuje wspaniałą otoczkę dla powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”, ale też znacznie ułatwia organizację. Przede wszystkim pozwala uniknąć kłopotliwego przewożenia gości z miejsca na miejsce.

Gdzie zacząć poszukiwania?

Poszukiwania odpowiedniego obiektu najprościej rzecz jasna rozpocząć w internecie. Strony w rodzaju modnewesele.com roją się od pożytecznych wskazówek i sugestii, które mogą nam posłużyć za inspirację do organizacji naszego ślubu. Decydując się na wybór konkretnego zamku nie należy jednak zapominać o zapoznaniu się z opiniami byłych klientów i sprawozdaniami z organizowanych tam imprez. Dzięki takiemu minimum ostrożności unikniemy przykrych niespodzianek, jakie lubią się zdarzać w ostatniej chwili.

Trudno rozgraniczyć co jest najważniejsze, a co możemy zostawić na później, czego nie pominąć. Doradców jest wielu, ale to ma być nasz ślub i to my mamy czuć się w tym dniu najlepiej. Dobrym pomysłem jest zajrzenie do Internetu, gdzie znajdziemy mnóstwo źródeł inspiracji i przede wszystkim poradników, które poprowadzą nas od początku do końca. Jednym z nich jest serwis www.modnewesele.com . Jest to rewelacyjna skarbnica wiedzy dotycząca całej oprawy ślubu i wesela. Kiedy nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze domu weselnego, dekoracji oraz zespołu muzycznego serwis na pewno wyjaśni nam wiele kwestii z tym związanych. Obiektywnie przekaże nam wiedze na temat przyjęcia i pozwoli nie zapomnieć o najważniejszych zagadnieniach. Nie musimy się martwić, że nasz ślub będzie niemodny, bo serwis opowie nam o obecnych trendach panujących na rynku. Jeśli chodzi o upamiętnienie miłości, blog również poleci nam jakie miejsca w plenerze wybrać, abyśmy byli zadowoleni z naszych zdjęć.  Natomiast jeżeli nie organizujesz ślubu, a jesteś tylko gościem – pomysłów na prezent tam nie brakuje.

Zwróćmy uwagę, że ostatnią kwestią związaną ze ślubem jest podróż poślubna. O niej też warto nie zapomnieć. Jest tyle pięknych miejsc, a my nadal nie wiemy które wybrać… Wejdźmy na bloga i poczytajmy co warto odwiedzić i gdzie spędzimy najlepiej czas, który będzie dla nas jednym z najważniejszych, najlepiej spędzonych chwil w naszym życiu.