Zdecydowana większość ludzi zapewne marzyła kiedyś o posiadaniu własnej działalności gospodarczej. Co oznacza bycie przedsiębiorcą? Na pewno daje to większą niezależność w porównaniu z pracą na etacie na pewno oznacza możliwość (tak możliwość a nie pewność) wyższych zarobków – jeśli chodzi o zarobki, to tylko nasze zaangażowanie umiejętności kreatywność ambicja tak na prawdę nas ograniczają.

Możemy zarobić bardzo dużo, a możemy nie zarobić nic, gdyż najpierw powinniśmy opłacić naszych pracowników, podatki, wszystkie faktury od naszych kontrahentów a dopiero to co zostanie możemy traktować jako swój zysk. Chodź też nie do końca bo skoro naszej firmie idzie dobrze to dlaczego nie miało by iść lepiej Dlaczego mieli byśmy nie rozwijać swojej firmy skoro mamy na rynku dobrą koniunkturę Tutaj właśnie dochodzimy do momentu gdzie część zysku wypadało by zainwestować bo jak nie teraz to kiedy Wychodzi nam w takim momencie kolejna niezbędna cecha którą powinien mieć przedsiębiorca i brak której praktycznie wyklucza ekspansję naszej firmy. Z jednej strony ekspansja to coś dobrego gdyż rozwijamy gospodarkę tworzymy nowe miejsca pracy a przy okazji inwestując pieniądze w nowe projekty w pewnym sensie odraczamy moment w którym zapłacimy podatek dochodowy.

Pozostaje więc sobie zadać jedno z trudniejszych możliwych pytań : kiedy przyjdzie odpowiedni moment na konsumpcje dochodu, skoro cały czas trzeba inwestować 🙂