Spoglądając wokół w każdym bez wyjątku oknie dostrzeżemy kolorowe zasłony, rolety czy firanki. Właściciele mieszkań od dawna osłaniają okna, zabezpieczając się przed podglądaczami, a poza tym pragną tym sposobem je ozdobić. W zależności od upodobań i preferencji praktycznie każdy może kupić to, co mu będzie pasowało.

W rosnącej liczbie przypadków zakupy takie zaczynają być realizowane za pomocą internetu. Bez przerwy są otwierane nowe sklepiki, w jakich kupić można praktycznie wszystko, czym możemy zasłonić i udekorować okna. Zresztą wystarczy wprowadzić w oknie wyszukiwarki frazę firany i sprawdzić uzyskane rezultaty. Wzrost ilości tego typu placówek handlowych to ogromna wygoda dla sporej liczby klientów, zwłaszcza z niewielkich miasteczek, leżących w większej odległości od metropolii. Dla takich osób zakupienie przykładowo rolet czy zasłon jeszcze niedawno było niezbyt wygodne. Albo kupowało się tylko to, co znajdowało się w okolicznych sklepach, a nie w każdym przypadku był duży wybór, albo planować dłuższe wyjazdy na sprawunki do większego miasta.

Dziś możemy wszystko oglądnąć w sklepie internetowym, złożyć zamówienie, a następnie czekać jedynie na dotarcie paczki z zakupionymi towarami.