Rozpoczął się okres zimowy, co oznacza że trwa właśnie w najlepsze sezon sportów zimowych. Reprezentanci Polski startują w wielu dyscyplinach, jednakże niestety ale w większości przypadków nie mamy szans na osiągnięcie sukcesów. Najbardziej popularne wśród Polaków sporty zimowe to skoki narciarskie, biegi narciarskie oraz biathlon.

Skoki narciarskie

Jedyna dyscyplina w której tak naprawdę nasi zawodnicy liczą się w walce o najwyższe cele. Kamil Stoch to pewna ostoja naszej drużyny, który bez wątpienia będzie walczył o Kryształową Kulę jak też o mistrzostwo świata w zbliżającej się imprezie. Również Piotr Żyła zdaje się, że jest w życiowej formie i będzie ważnym konkurentem w walce o zwycięstwa tego sezonu. Zresztą już teraz zadomowił się chyba na dłuższy czas w pierwszej 10-tce Pucharu Świata.

Oczywiście nie zapominamy o Dawidzie Kubackim, Stefanie Huli czy Macieju Kocie. Ten ostatni musi odbudować formę ale mając na uwadze duże doświadczenie można być dobrej myśli. Mając na uwadze dotychczasową formę naszych skoczków bez wątpienia nasza drużyna jest obecnie najsilniejszą z całej stawki. Według danych strony https://baseball-statistics.com, skoki narciarskie to jedyny sport zimowy w którym śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy wręcz potęgą. Każdy ze startujących zawodników jest w stanie zamieszać w czołówce co świadczy o wysokiej dyspozycji naszej kadry.

Biegi narciarskie

Niestety po zakończeniu kariery przez Justynę Kowalczyk, nasze biegi narciarskie właściwie przestały się liczyć w światowej czołówce. Oczywiście biegi w wykonaniu naszych panów praktycznie od dawna stały na niskim poziomie ale dzięki sukcesom wspomnianej Justyny Kowalczyk, cała dyscyplina zyskała na popularności i ogólnym odbiorze naszego kraju w świecie biegów narciarskich. Obecnie niestety ale zarówno kobiety jak i mężczyźni zajmuję bardzo odległe pozycje w każdych zawodach i pozostają tylko tłem dla światowej czołówki. Trudno zatem o jakikolwiek optymizm nie tylko na ten sezon ale również i na kolejne lata. Wydaje się, że zdobywanie pojedynczych punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to jedyne na co możemy liczyć.

Biathlon

Sytuacja w Polskim biathlonie niestety ale również nie jest najlepsza. Aczkolwiek jasnym punktem dającym szanse na dobry wynik w Pucharze Świata jest nasza Monika Hojnisz, która bardzo dobrze rozpoczęła aktualny sezon i zajmuje czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wydaje się, że jeśli utrzyma aktualną dyspozycję to będzie się liczyła w walce o czołowe lokaty Pucharu Świata. Niestety panowie nie są w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki z czołówką i szanse na osiągnięcie dobrego wyniku są tylko teoretyczne.