Kiedy po wielu wizytach u dentysty możemy pochwalić się prostymi zębami zazwyczaj zaraz po tym myślimy o ich wybieleniu. Tutaj pomocna będzie oczywiście stomatologia estetyczna. Wybielić zęby możemy na kilka sposobów – od profesjonalnych zabiegów u dentysty, po stosowanie pasty wybielającej. Oczywiście nie każdy musi wykonywać wybielanie zębów. Są jednak przypadki, w których te przebarwienia są bardzo widoczne.

Przyczyny są różne. Głównie za sprawą spożywanych napojów jak kawa czy czerwone wino. Szary osad na zębach powstaje także w wyniku palenia papierosów. Należy tu również wspomnieć o kamieniu nazębnym, który również powoduje szare odcienia zębów. Zanim jednak przejdziemy do metod warto dodać, że nie każdy może przejść zabieg wybielania zębów. O takim zabiegu mogą zapomnieć kobiety, które są w ciąży, osoby wrażliwe na środki wybielające, dzieci poniżej 16 roku życia. Najlepiej przed takim zabiegiem udać się do dentysty i zapytać czy możemy go wykonać, gdyż ważny jest stan naszego uzębienia. Co do samych metod wybielania zębów to zacznijmy od najpopularniejszej i najskuteczniejszej – mowa oczywiście o profesjonalnym wybielaniu zębów, które jest wykonywane przed lekarzy dentystów.

Zabieg zaczynamy od ustalenia koloru jaki chcemy zyskać. Po tym lekarz powinien odpowiednio oczyścić nasze zęby. Po tych czynnościach można już nakładać żel na zęby, który powinien na nich zostać do ok. 10 minut. Wszystko dopełnia lampa. Ciężko tu mówić o kosztach, ponieważ wszystko zależy od cennika danego gabinetu stomatologicznego. Jest to jednak metoda pewna, dzięki której z pewnością będziemy zadowoleni z efektów. Nieco inaczej bywa to w przypadku drugiej metody, bardziej domowej. Chodzi tu o stosowanie past wybielających. Te nie do końca mogą spełnić nasze oczekiwania. Nie mamy co liczyć na duże efekty. A i na nie trzeba długo czekać i być bardzo systematycznym. Wydaje się zatem, że chcąc mieć perfekcyjnie białe zęby warto postawić mimo wszystko na profesjonalne wybielanie – tutaj efekty są widoczne po pierwszym zabiegu.