Zostanie autorem bloga to nic trudnego. Są darmowe platformy, które oferują nam ciekawe rozwiązania, dzięki temu nie musimy znać się na informatyce ani inwestować pieniędzy. Wystarczy pomyśleć o odpowiedniej tematyce i możemy zacząć działać. Zarabianie przez Internet na blogu to już dość znany sposób. W dużej mierze wypromowały go blogerki modowe.

Dzisiaj równie dużą popularnością cieszą się blogi kulinarne. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że większości osób chcących zarabiać w sieci myśli o prowadzeniu własnego bloga. Niezależnie od tematyki musimy zdobyć naszych wiernych fanów, pierwszych odbiorców. Jak to zrobić?

W końcu większości osób zakładając bloga myśli w niedalekiej przyszłości o zarabianiu na nim. Zatem musimy mieć imponująca liczbę wyświetleń. Możemy je kupić. Lecz ten sposób jest mało efektywny i może nie zapewnić nam nawet jednego stałego odbiorcę przy kilkutysięcznych odsłonach. Aby wybić się na blogu potrzebujemy realnych osób, które aktywnie będą nas wspierać. Do tego z pewnością przyda się założenia kont na mediach społecznościowych – Facebook czy Instagram to już podstawa. Możemy tam szybko wrzucać krótkie i zachęcające informacje dotyczące nasze bloga. Nie możemy również zapomnieć o YouTube. Niezależnie od tematyki bloga filmiki są wskazane, a pod nimi link na bloga. Serwis ten dziennie odwiedza miliony osób z całego świata, w tym również z Polski. Oprócz prowadzenia owych kont należy pomyśleć o postach na innych forach tematycznych.

Prowadząc np. bloga kulinarnego warto znaleźć fora, na których ludzie szukają przepisów kulinarnych. Możemy sami im polecać ciekawe pomysły, a przy tym dać znać o istnieniu naszego bloga. To również bardzo skuteczny sposób. Nie możemy zapominać o nas samych. To od nas w dużej mierze zależy czy blog będzie chętnie odwiedzany. Artykuły, które będziemy tam umieszczać muszą być ciekawe, proste i zrozumiałe. Szablon bloga przejrzysty i związany z tematyką. Poza sposobami podanymi powyżej nie zapominajmy o swoich znajomych. Często jest to najlepsza reklama, ponieważ oni mogą polecać naszego bloga dalej swoim znajomym, itd. Dzięki temu możemy liczyć na realne odwiedziny.