Wyglądy i trendy wyposażania łazienek zmieniają się cały czas. Praktycznie co roku, co sezon zmienia się to co modne i to co wypada mieć jeśli chce się mieć dom z urządzeniami które są trendy. Jeszcze kilka lat temu urządzenia i ułatwienia, które mamy dziś w łazience były niemal nierealne. Taki dozownik do mydła na przykład. Jeszcze przecież tak niedawno nie był on powszechny w użyciu, miały go tylko najbardziej luksusowe toalety i hotele. Teraz to jest oklepany standard. Dozownik do mydła na przykład firmy GOJO może być już widziany wszędzie. Nie ma już nigdzie walających się po całej umywalce kostek mydła, teraz godne uwagi jest tylko mydło w płynie, szczególnie takie hipoalergiczne. Nawet firma biały jeleń czy najbardziej popularna marka mydła wśród producentów hipoalergicznych produktów przechodzi na mydło w płynie. Widać więc postęp czasu.

Takie dozowniki do mydła w wielkich hotelach i luksusowych pałacach są bardzo eleganckie. Nie są podawane w plastikowych butelkach i opakowaniach jak w poszczególnych supermarketach a w pięknych złotych bądź mosiężnych dozownikach wmontowanych w ścianę. To już element wyposażania łazienki, będący niemal ozdobnym. Oczywiście coraz częściej zdarza się, iż nie trzeba już naciskać przycisku lub spustu ma urządzeniu tylko ma one wbudowaną fotokomórkę. Widzi więc jak ręce pojawiają się nad dozownikiem i mydło wylatuje samo. To niesamowite udogodnienie. Duża również zmiana, dla tych przyzwyczajonych do tradycyjnej kostki mydła. Bo kostkę taką można było użyć dowolną ilość razy przy jednym myciu. Takie dozowniki do mydła natomiast ze względu na oszczędność i ochronę środowiska mają limit do trzech użyć przy jednym myciu. Potem trzeba odczekać kilkanaście minut. To są dziwne i bezsensowne limity, które nie mają uzasadnienia w rzeczywistości. Urządzenia te, szczególnie w hotelach dobrej marki za granicą mają wbudowane wyłączniki czasowe pokazują ile czasu na użycie dozownika nam pozostało. Widać więc, że ten limit naprawdę jest przestrzegany. Takie mydło w dozowniku również ma zupełnie inne, bardziej aromatyczne walory zapachowe. Jest to zasługa związków aromatycznych np. truskawki dodawanych do mydła.

I to właśnie one są największym alergenem w tego rodzaju mydłach. To te związki aromatyczne, szczególnie te z dużą ilością chemii uczulają najbardziej. Niby firmy produkujące mydło chwalą się, iż mają wszystkie produkty przebadane dermatologicznie jednak badania pokazują co innego. Większość mydeł w dozowniku do mydła jest królestwem związków chemicznych. Dlatego też alergicy tak często zmagają się z wysypką czy dusznościami po skorzystaniu z publicznej toalety. Dla alergików czy chorujących na AZS nadal nie ma mydła, wolnego całkowicie od chemii. Nie ma dla nich sensownej propozycji jeśli chodzi o mydło w płynie. Wszystkie zawierają mniej lub więcej chemii, wszystkie zawierają multum agresywnych alergenów. Dlatego bardzo często alergicy zmuszani się do noszenia swojego mydła w mydelniczce schowanej w torebce, aby nic im nie było.

Dozowniki do mydła GOJO kupisz w promocji za 1 zł w hurtowni Higieniczny.pl.