Internet obecny jest w naszym życiu od kilkunastu lat. Mogą się z tego cieszyć także miłośnicy samochodów, którzy mają do dyspozycji wiele stron o motoryzacji. Praktycznie każdy portal samochodowy daje użytkownikom wiele wiadomości z dziedziny samochodów.

W serwisach tego typu możemy przeczytać newsy z motoryzacyjnego świata, reportaże z imprez motoryzacyjnych, nowinki i pierwsze pokazy najnowszych modeli. Wiele serwisów motoryzacyjnych ma u siebie także działy dotyczące rajdów i wyścigów, a także działy dotyczące konkretnych marek. Dzięki takim rozwiązaniom każdy użytkownik audi, bmw lub też mazdy ma szansę wyszukania wielu wiadomości o własnej marce. Bardzo często razem z działami konkretnych marek powiązane są samochodowe fora, umożliwiające miłośnikom samochodów możliwość wymiany poglądów o pojazdach. Samochodowe fora stanowią dobre miejsce na wyszukiwanie odpowiedzi na swoje problemy, możemy na nich przeczytać sporo informacji zarówno o używaniu pojazdów danego modelu, jak również odszukać rozwiązań znanych i mniej znanych problemów.

Często spotykanym działem w samochodowych serwisach są także giełdy motoryzacyjne prezentujące oferty sprzedaży części i samochodów. Każdy bez wyjątku miłośnik samochodów często odwiedza takie serwisy, gdyż z nimi poszerza swoje wiadomości o motoryzacyjnym świecie.