Sport od zawsze był niezwykle popularny, a kibice dla oglądnięcia swojego zespołu mogli zrobić całkiem sporo. W czasach, gdy brak było internetu, a w programach telewizyjnych pokazywane były tylko skróty meczów w czasie krótkich chwil w programie informacyjnym, to większość miłośników sportu miało ciężko, z reguły o wynikach spotkań czytając w gazecie w dniu następnym.

Sieć internetowa zmieniła niezwykle dużo, dzisiaj funkcjonują tysiące przeróżnych sportowych serwisów, w jakich od razu możemy przeczytać praktycznie wszystkie niezbędne prawdziwym kibicom wiadomości. Przez takie serwisy wszyscy bez wyjątku miłośnicy zawodów sportowych sprawdzać mogą wyniki na żywo, obejrzeć wybrane fragmenty i również udzielać się w dyskutowaniu na internetowych forach powiązanych z lubianą dyscypliną. Od niedawna sporą popularność zdobywa przekaz internetowy w czasie rzeczywistym sportowych zawodów i meczów. Przez użycie standardu P2P transmisje takie będą się charakteryzować dobrą jakością, nie potrzebują szybkich połączeń internetowych, a co najbardziej istotne, nic nie kosztują i dostępne ogólnie. Spora ilość serwisów i stron publikuje odnośniki do tego typu transmisji, przez co każdy oddany miłośnik sportu posiadając laptopa i podłączenie z internetem może obejrzeć mecze na żywo swojego ukochanego zespołu.

Internetowe transmisje są coraz bardziej popularne i zaczynają obejmować rosnącą liczbę sportów, zwłaszcza takich, jakie trudno można znaleźć na typowych kanałach, i wszystko będzie wskazywało na tona to wskazuje, że popularność ich jeszcze bardziej będzie wzrastać.