Europejska Unia, pomimo swoich kilku niedoskonałości, sporo przyczyniła się dla europejskiego rozwoju. Sporo usprawniła handel towarami, znosząc wszystkie celne bariery, ale również turystyczny rynek i rynek pracy w członkowskich krajach. Z tej ostatniej możliwości już skorzystało kilkaset tysięcy Polaków, jacy przez ostatnie lata wyemigrowali za pracą. Początkowo duża część z takich ludzi szukała pracy w zawodach które nie wymagają większych kwalifikacji.

Porządki w restauracjach i hotelach lub praca na budowach to często było zajęcie dobrze wykształconych ludzi z naszego kraju. Lecz dla wielu ludzi był to jedynie okres przejściowy, gdyż po poznaniu realiów szybko zaczynali oni szukać nowych możliwości. Od początku specjaliści z Polski zaczęli być doceniani za pracowitość i solidność, a dzięki temu zaczęły się otwierać nowe szanse dla hydraulików, stolarzy czy elektryków. Angielskie firmy często zaczęły zatrudniać takich ludzi, ponieważ ich umiejętności i doświadczenie zaczęły przynosić sporo zysku, a zamawiający usługi bardzo chwalili pracowników z naszego kraju. Lecz niektóre osoby poszły jeszcze dalej, i po jakimś czasie pracowania u innych postanowi przejść na własny rachunek.

Okazało się że, tak firma w Anglii jak również spółka w Anglii to żaden problem, otworzenie takiej jest szybkie i nie będzie wymagać dużego nakładu finansowego. Przez to wielu ludzi zdecydowało się na skorzystanie z tego rozwiązania i zaczęli oni następny okres życia już na własny rachunek.