Nałóg nie wybiera. Popaść w alkoholizm może każdy, nawet wielka gwiazda, która w życiu zawodowym odnosi sukcesy. Może być podziwiana, wyjątkowo zdolna czy piękna, a jednak po łokcie zanużona w alkoholu. Może być tak, że gwiazda nie potrafi unieść ciężaru sukcesu i cierpi na samotność, topiąc smutki w szampanie.

Oto kobiety, które mają problem z alkoholem

1 Stanisława Celińska – pomogła jej wiara w Boga

Sama aktorka zdradza w wywiadach, że nie wytrzymała porównań z innymi genialnymi aktorkami. Wieczorami popijała, ale nadal była bardzo aktywna. Wódka była jej pocieszycielką. W pewnym momencie zauważyła, że bez alkoholu nie jest w stanie nic zrobić. A jednak zwyciężyła nałóg! Co jej pomogło? Aktorka przyznaje, że wiara w Boga. Aktorka przyznaje, że choć od wielu lat nie pije, to nadal jest alkoholiczką, bo alkoholikiem jest się do końca życia.

2 Amy Winehouse – przegrała z nałogiem

Wybitnie zdolna piosenkarka zapłaciła za swój nałóg najwyższą cenę. Pewnego dnia po prostu zapiła się na śmierć. Z uzależnieniem od alkoholu i od narkotyków Amy Winehouse zmagała się od wielu lat.

3 Whitney Houston – piękny głos i smutne kulisy sławy

Ona także niestety przegrała. Z uzależnieniem zmagała się od wielu lat, aż pewnego dnia przedawkowała alkohol. Przez wiele lat mogliśmy podziwiać jej piękny głos, a niewielu zdawało sobie sprawę, że kulisami tego sukcesu był tak wielki dramat jak uzależnienie.

4 Adele – kłopoty z tremą

Piosenkarka przyznaje, że na początku swojej wielkiej kariery bardzo przejmowała się tym, jak wygląda na scenie. Aby pozbyć się tremy i zyskać odwagę, wspomagała się przed koncertami alkoholem. Z czasem popadła w alkoholizm. Na szczęście w odpowiednim momencie podjęła decyzję pójścia na odwyk. Uzależnienie od alkoholu uniemożliwiało jej bowiem rozwój kariery, zaczynała mieć na przykład problem z głosem. Jak sama mówi, pewnego dnia była tak pijana, że zapomniała tekstu swojej piosenki. Na szczęście udało jej się pozytywnie przejść terapię i od tego czasu bardzo dba o siebie, prowadząc zdrowy tryb życia.

5 Anthony Hopkins – alkohol dodawał mu swobody

Kto by pomyślał, że ten zdolny aktor ma także problem z uzależnieniem od alkoholu? Jednak gwiazdor ten w młodości bardzo dużo pił i w ten sposób, jak przyznaje, odpoczywał. Myślał, że pijąc stanie się lepszym aktorem, bo był bardziej wyluzowany. Pewnego dnia aktor dostał pracę w teatrze i w tym samym dniu został zwolniony z powodu nadużywania alkoholi. Innym raz obudził się w samochodzie w nieznanej sobie miejscowości i na dodatek nie pamiętał, jak się tam znalazł. Nastąpił jednak ten dzień, w którym aktor postanowił skończyć z alkoholem. Udaje mu się już nie pić od kilkudziesięciu lat.

6 Sting – fan alkoholu i substancji halucynogennych

Patrząc dzisiaj na tego zdolnego muzyka i przykładnego ojca oraz męża trudno wyobrazić sobie to, że miał on kiedyś problem z alkoholem. A jednak był taki czas, kiedy Sting odurzał się substancjami halucynogennymi i alkoholem. Taki tryb życia doprowadził do rozstania z pierwszą żoną. Pewnego raz poszedł jednak na terapię i dzisiaj świetnie sobie radzi.

 

Zaciekawił Cię ten artykuł? Sprawdź blog Ośrodka Leczenia Uzależnień Kobiet: www.terapiakobiet.pl/blog/